Jeśli chodzi o wybór między kremową a płynną odżywką bez spłukiwania, która z nich jest lepsza? Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów do pielęgnacji włosów, jest to decyzja osobista. Prawdopodobnie przekonasz się, że pewne cechy lepiej działają na Twoje włosy niż inne.

Jak wybrać między kremową a płynną odżywką bez spłukiwania?

Aby dowiedzieć się, które produkty będą odpowiednie dla Twoich włosów, weź pod uwagę następujące czynniki.

Gęstość włosów

Na przykład, jeśli Twoje włosy są cienkie i masz problem z zapobieganiem ich obciążeniu, najlepszym wyborem będzie lekka, płynna odżywka bez spłukiwania. Kremowy produkt, zwłaszcza jeśli jest ciężki, spowoduje tylko, że Twoje cienkie włosy będą opadać pod jego ciężarem. Ten sam produkt może być idealny dla kobiet o grubych i/lub szorstkich włosach. Jest to jednak tylko ogólna zasada. Niektóre kobiety o cienkich włosach uważają, że nieco cięższy produkt zapobiega nadmiernemu puszeniu się ich włosów.

Twój klimat i pora roku

Gęstość Twoich włosów nie jest jedyną kwestią przy wyborze odżywki bez spłukiwania. Może się okazać, że produkt w płynie jest w sam raz na lato, ale nie nawilża wystarczająco włosów zimą. Podobnie, kremowa odżywka bez spłukiwania może okazać się zbyt ciężka do letniej stylizacji. Warto mieć pod ręką więcej niż jeden produkt bez spłukiwania; w ten sposób będziesz mogła zdecydować, którego użyć w zależności od potrzeb Twoich włosów w danym dniu.

Fryzury

Lekka i sprężysta fryzura wymaga zastosowania lekkich produktów. Bez względu na to, czy chodzi Ci o beztroską fryzurę typu "wash-and-go", czy po prostu chcesz mieć gładkiego boba, który będzie powiewał na wietrze, płynny produkt bez spłukiwania może dać Ci lepsze rezultaty. Produkty w płynie są idealne dla kobiet noszących sploty lub przedłużane warkocze. Łatwiej jest nałożyć produkt bezpośrednio na włosy (zwłaszcza jeśli używasz buteleczki z aplikatorem) bez obawy, że nawarstwi się on lub stanie się lepki pod dodatkami do włosów. Jeżeli masz włosy rozluźnione, odżywka w płynie będzie lżejsza dla Twoich wyprostowanych kosmyków.

Z drugiej strony, każda osoba, która chce, by jej włosy były obciążone, by uspokoić kosmyki i puszenie się, może poszukać cięższej odżywki bez spłukiwania. Odżywki o kremowej konsystencji powinny spełnić swoje zadanie.

Czy ta odżywka dobrze współgra z innymi produktami?

Wreszcie, niektóre produkty nie współpracują dobrze z innymi, szczególnie tymi spoza linii danej marki. Podczas gdy wiele z nas miesza i dopasowuje marki bez problemu, istnieje okazjonalny produkt, który działa najlepiej sam w sobie. Może się też zdarzyć, że będziesz musiała poczekać, aż wyschnie, zanim zastosujesz coś innego.

Jeśli zauważyłaś, że produkt bez spłukiwania "nie współgra z innymi", może to być wina samego produktu lub jego interakcji z innym, konkretnym produktem. W niektórych przypadkach, kremowe produkty bez spłukiwania mogą pozostawiać lepką warstwę na włosach, jeśli zastosujesz produkt, z którym się nie zżelują (a w niektórych przypadkach, będzie to żel!). Zamiast tego wypróbuj produkt w płynie i sprawdź, czy zadziała, zanim cokolwiek wyrzucisz.