Niejednokrotnie bywa tak, że dzieci sławnych osób cieszą się większym zainteresowaniem mediów i fanów niż ich znani rodzice. Czy to ułatwia, czy utrudnia ich budowanie kariery? Sprawdziliśmy co słychać u czwórki dzieci znanych polskich osobistości!

 

Rodzina - mama i tato z dziećmi

Kasia Tusk 

Kasia Tusk, której ojcem jest polityk Donald Tusk, nie poszła w ślady taty i nie zajęła się polityką. Córka byłego premiera Polski została blogerką i dziennikarką modową. Jej blog Make Life Easier uchodzi za jeden z najpopularniejszych w polskiej blogosferze, co czyni ją jedną z najchętniej czytanych fashionistek w Polsce. W 2011 roku Kasia Tusk znalazła się na setnym miejscu zestawienia “100 najbardziej wpływowych Polaków” według magazynu “Wprost”. 

Antek Królikowski 

Antek Królikowski to syn dwojga znanych polskich aktorów -  Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. On sam też został aktorem, a jego kariera rozwija się ekspresowym tempie. Antek zagrał między innymi w takich filmach jak “Lejdis”, “Miasto 44”, “Polityka”, “Pętla” i  “Banksterzy” oraz serialach “Na wspólnej”, “Diagnoza” i “Czas honoru”. 

Kinga Duda

Kinga Duda to córka Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kinga podobnie jak ojciec ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, może takie pochwalić się dyplomem studiów podyplomowych Katolickiego Uniwersytetu Columbus w Waszyngtonie. Jak na razie córka pary prezydenckiej nie wiąże swojej kariery z polityką, a skupia się na pracy prawnika. Jednak przez jakiś czas była związana z Kancelarią Prezydenta - przez kilka miesięcy (do stycznia 2021) nieodpłatnie pełniła funkcję społecznego doradcy prezydenta.  

Lara Gesller

Początkowo Lara Gesller, córka restauratorki i celebrytki Magdy Gesller, unikała ścianek, czerwonych dywanów i blasku fleszy. Zdecydowała się jednak na udział w programie “Ameryka Express”, co przyniosło jej sporą, ogólnopolską rozpoznawalność. Dziś Lara to influencerka, która zaczyna cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem wśród mediów i fanów niż jej znana mama. 

Filip Chajzer

Zygmunt Chajzer był w latach 90-tych jednym z najsłynniejszych polskich dziennikarzy i prezenterów. W jego ślady poszedł jego syn Filip, który jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych osobistości telewizyjnych w kraju. Filip prowadzi program “Dzień dobry TVN”, a wspólnie z ojcem wziął udział w show “Ameryka Express”.