Jak więźniowie w więzieniu odkrywają inny sens życia

Interesujące pomysły /... Historie z życia wzięte

Życie w więzieniu, ze wszystkimi jego pojęciami, może mieć absolutnie katastrofalne i niszczące skutki dla człowieka. Dlatego w cywilizowanym świecie nie tylko w interesie samego państwa jest sprowadzenie skrzywdzonego na prawą drogę, ale także w interesie społeczeństwa jest traktowanie takich osób z tolerancją.


Dlatego też stworzono programy resocjalizacyjne, które okazały się skuteczne na całym świecie, dając więźniom możliwość nabrania innego sensu życia i pomagając im spojrzeć na świat innymi oczami.Na przykład tajlandzkie więzienie Klong Prem, w którym przebywa ponad 5 tysięcy więźniów, udostępniło swoim podopiecznym Muay Thai, czyli tajski boks. Dzięki temu agresja, z jaką często spotykają się funkcjonariusze więzienni, została skierowana na innych. Niektórzy szczególnie oddani bokserzy byli w stanie zdobyć wczesne zwolnienie poprzez sparingi. Po wyjściu na wolność, wielu byłych więźniów stało się znanymi w kraju sportowcami odnoszącymi sukcesy.A więźniowie w prowincji Cebu na Filipinach są doskonałym przykładem resocjalizacji poprzez sztukę. Spektakle teatralne, koncerty, konkursy, rysunek, poezja, literatura itp. - Wszystkie te działania mają na celu rozwijanie miłości do pokoju i życia. Więźniowie tego zakładu karnego stali się sławni, gdy w 2007 r. nagranie wideo, na którym masowo tańczą do utworu Thriller Michaela Jacksona, uzyskało 50 milionów odsłon w Internecie. Dla wielu więźniów pomogło to uświadomić sobie, że przestępstwo nie jest jedynym sposobem na życie.W więzieniu w Phuket
Więźniowie postanowili zbliżyć się do natury, organizując drużynę harcerską. Terapia ta nie tylko rozwijała umiejętności pracy w ekstremalnych warunkach, ale także zaszczepiała miłość i szacunek do środowiska naturalnego.Z kolei włoscy więźniowie za kratami stawali się nie tylko poetami i aktorami, ale także wytrawnymi winiarzami. Bukiet win produkowanych lokalnie został doceniony przez wiele restauracji, gdzie można je znaleźć w menu.Wiele administracji zakładów karnych stara się również promować zainteresowanie edukacją i dalszym kształceniem zawodowym. Nie poprzestając na posiadaniu biblioteki, pojawiły się szkoły wieczorowe i kursy, gdzie po odbyciu szkolenia można przystąpić do uznawanego na całym świecie egzaminu. Nie poprzestając jedynie na wykształceniu średnim, więźniowie mogą nauczyć się zawodu i zasilić szeregi pracowników, takich jak stolarze, kasjerzy, kierowcy, mechanicy itp.W stanie Waszyngton w USA więźniowie mają możliwość socjalizacji, opieki i pielęgnacji chorych zwierząt. Ta rehabilitacja pomogła wielu osobom rozwinąć poczucie współczucia i empatii.Religia przyczyniła się do wsparcia siły psychicznej wielu osób. Wielu więźniów, po poznaniu i uwierzeniu w Boga, zaczęło głosić kazania i pomagać innym więźniom.

Jeśli więzienie i jego reżim nie uczą więźnia życia w społeczeństwie, to uczą go życia w więzieniu - co jest błędnym kołem i ślepym zaułkiem. Trzeba zrozumieć, że to nie kara, ale przestępstwo powinno być zawstydzone. Wtedy wielu "zagubionych" ludzi będzie miało szansę odnaleźć się w świecie i udowodnić, że są pożytecznymi członkami społeczeństwa.


Omów artykuł Powiedz moim znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on