Co roku grudzień to czas, kiedy tradycyjnie obdarowywujemy się większymi lub mniejszymi upominkami. Prezenty wręczamy przede wszytskim dzieciom - z okazji Mikołaja lub Gwiazdki. Często przygotowujemy także prezenty dla innych członków naszej rodziny oraz współpracowników. Zakupy prezentów warto rozpocząć wcześniej, tym bardziej, że w listopadzie będzie kilka korzystnych okazji.

Kiedy kupować świąteczne prezenty?

Zakupy prezentów warto zaplanować wcześniej i przygotować się do Mikołajek i Bożego Narodzenia. Kupowanie upominków najlepiej rozpocząć od przygotowania listy osób, które chcemy obdarować i budżetu jaki mamy na prezenty. Teraz możemy zająć się szukaniem odpowiednich przedmiotów. 

Aktualnie, w czasie pandemii, zakupy najłatwiej robić przez internet. Jednak musimy pamiętać, że kupując w sieci trzeba doliczyć kilka lub kilkanaście dni na przesyłkę. Jest to szczególnie ważne, gdy zdecydujemy się na zakupy np. na Aliexpress.

Zakupy prezentów w listopadzie - Dzień Singla i Black Friday

W tym miejscu warto wspomnieć, o dniu 11 listopada, kiedy Aliexpress świętuje Dzień Singla i kusi klientów mega promocjami.

Kolejną okazją do zakupów w promocyjnych cenach jest tzw. Czarny Piątek, czyli Black Friday. W roku 2021 święto wyprzedaży wypada 26 listopada. Od tego dnia aż do do poniedziałku (Cyber Monday) sklepy oferują wiele towaru w bardzo korzystnych cenach. Dlatego warto świąteczne zakupy rozpocząć już listopadzie.

Prezentowe inspiracje

Wybór upominku nie zawsze jest prosty, szczególnie gdy chcemy wybrać prezent dla teściów, dalszej rodziny lub współpracowników, a przede wszystkim prezent dla rodziców pod choinkę. Tu na szczęście z pomocą przychodzi internet. Istnieje wiele serwisów, w których znajdziemy porady i pomysły dotyczące prezentów dla dziadków, ciotek, kuzynów, chrześniaków i oczywiście współpracowników. Warto poświęcić trochę czasu na przeszukiwanie sieci, dzięki temu możemy znaleźć świąteczny prezent, który sprawi prawdziwą radość obdarowanej osobie.   

 

Świąteczny prezent na Boże Narodzenie