Wiem - "porady dotyczące oszczędzania pieniędzy" i "wspaniały wygląd" to terminy, które mogą wydawać się sprzeczne. Ale czytaj dalej, a przekonasz się, że te pojęcia idą w parze, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zaimponować swoim kolegom.

Zwykle jestem na haju przez kilka tygodni tylko na perspektywę zakupu nowych ubrań, aby czuć się dobrze, kiedy krok do biura. Uwielbiam to ciepłe i rozmyte uczucie, które dostaję, gdy ktoś w pracy daje mi komplement - "Wyglądasz dziś naprawdę ładnie".

A potem, kilka minut później, schodzę z mojego haju. Mój niski punkt naprawdę przychodzi, kiedy myślę o płaceniu wszystkich moich pozostałych rachunków. Z uśmiechem na ustach obmyślam wtedy, w jaki sposób mogę zdobyć więcej pieniędzy na zakup moich nowych strojów. Brzmi znajomo?

Cóż, oto kilka strategii oszczędzania pieniędzy, które sprawdziły się w moim przypadku. Te wskazówki dotyczące pieniędzy mogą sprawić, że znajdziesz się na dobrej drodze do zdobycia ubrań, które sprawią, że poczujesz się jak dyrektor generalny.

Jak oszczędzać pieniądze i wyglądać modnie w tym samym czasie

1. Poznaj swój numer wydatków. Zanim zrobię jakiekolwiek zakupy, muszę wiedzieć, ile pieniędzy zamierzam wydać. Podobne do zadawania sobie pytania, ile czynsz może sobie pozwolić, kiedy przeszedł z college'u do prawdziwego świata, również zadałem sobie pytanie, ile pieniędzy mogę wydać na nowe ubrania? Każdy ma inną liczbę. Niezależnie od tego, czy masz do wydania 50 czy 500 dolarów, być może będziesz musiał wyciąć coś innego ze swojego budżetu, aby kupić nowe ubrania. Kiedy nie mam ustalonego budżetu w umyśle, zanim pójdę do sklepu, mam tendencję do wydawania dużo więcej niż mogę sobie pozwolić i żałuję moich zakupów w chwili, gdy wracam do domu. Nie chcesz czuć się w ten sposób, więc znać swój numer wydatków.

2. Thrift Shop. Mam kilka skarbów sklepowych thrift. Ja osobiście nienawidzę procesu przechodzenia przez półki z ubraniami w sklepie z używanymi rzeczami, ale kocham oferty, które są tam. Na szczęście mam najlepszego przyjaciela, który uwielbia zakupy w sklepach oszczędnościowych. Jeśli jesteś jak ja i nie może znieść patrząc przez tak wielu alejkach ubrań, a następnie po prostu przynieść swojego przyjaciela razem. Jeśli ona jest prawdziwą przyjaciółką, zrobi dla Ciebie ciężki lifting. Mam kilka designerskich kurtek, sukienek i koszulek ze sklepów z odzieżą używaną z całego kraju. Ukryte skarby można znaleźć w Goodwills i Salvation Armies na przedmieściach. Po obejrzeniu Macklemore i Ryan Lewis wzbogacić się z ich hitu piosenki Thrift Shop, nie musi być coś dobrego o zakupach w sklepie Thift.

3. Inwestuj w jakość. Wybieram przyjąć postawę oszczędnego życia, jeśli chodzi o wydatki na imprezy i jedzenie, ale nie na ubrania, chcę inwestować w jakość. Jedną z najlepszych lekcji, że nauczyłem się, że mogę zaoszczędzić dużo pieniędzy poprzez dokonywanie zakupów w jakości odzieży. W krótkim okresie czasu, będę wydawać dość dużo pieniędzy, aby uzyskać sukienkę lub garnitur, który pasuje dobrze. Oszczędzam jednak na dłuższą metę, ponieważ nie wymieniam tych strojów co trzy do sześciu miesięcy, co zawsze robię, gdy kupuję coś taniego. Proponuję zaoszczędzić na jeden lub dwa kawałki jakości, zamiast kupować pięć lub sześć sub-jakości artykuły odzieżowe na splurge. Można zaoszczędzić jeszcze więcej, gdy kupisz te ubrania jakości jak sklepy zmienić ich sezonowych zapasów. Następnym razem, gdy jesteś w swoim ulubionym sklepie, wystarczy zapytać sprzedawcę, kiedy nowy sezon elementów trafi na półki

Nawet jeśli zastosujesz się tylko do jednej z tych strategii oszczędzania pieniędzy, jestem przekonana, że będziesz na dobrej drodze do tego, by wyglądać wspaniale w pracy.