Spójrzmy prawdzie w oczy - poniedziałkowe poranki są uciążliwe. Weekend się skończył. Rozpoczął się tydzień pracy. A ja rzadko mam ochotę ubrać się w to, co najlepsze. W ostatni poniedziałek postanowiłam to zmienić.

Zamiast sięgać po ciemne dżinsy i neutralny top, założyłam jaskrawo pomarańczową bluzkę do jasnobrązowych tweedowych spodni. Rezultat był całkiem przyjemny. Dzięki połączeniu energetycznego pomarańczowego z brązowym poczułam się pełna entuzjazmu i skoncentrowana na całym dniu.

Psychologia koloru mówi, że każdy odcień ma inne znaczenie związane z konkretną emocją. Kiedy już poznasz podstawy, zrozumiesz, dlaczego w burzliwy dzień możesz chcieć zamienić bezwiedną czerń na spokojną lawendę. Przyjrzyjmy się 5 kolorom i zobaczmy, jak możesz je nosić, aby poprawić sobie nastrój.

Przewodnik po koordynowaniu kolorystycznym strojów dla lepszego nastroju

Czerwony to kolor mocy, który promuje działanie i pasję. Ubierz się w ten ognisty odcień, aby pokazać światu, że jesteś nie do zatrzymania. (O ile, oczywiście, nie czekasz na czerwonym świetle).

Pomarańczowy to kolor o wysokiej energii, który emanuje ciepłem i entuzjazmem. Połącz go z podobnymi odcieniami, takimi jak złoto czy czerwień, aby zwiększyć optymizm, lub zrównoważyć jego moc neutralnymi tonami, takimi jak beż czy szarość.

Lawenda mówi o spokoju. To uspokajający kolor elegancji i piękna, który możesz nosić, gdy czujesz się przytłoczona. Aby uzyskać dodatkowy efekt, dodaj odrobinę turkusu, który jest kolejnym kolorem, który Cię ochłodzi.

Brązowy jest ziemisty i stabilny. To kolor komfortu i może pomóc złagodzić nerwy, zapewniając jednocześnie silną podstawę dla wielu kolorów na kole.

Biały, podobnie jak suknia ślubna lub niemowlęce ubranko, to przede wszystkim czystość. To prawda, że noszenie białego stroju może być nieco niebezpieczne, ale w ciepłe sobotnie popołudnie nie ma lepszego sposobu, aby powiedzieć Witaj Wiosno!

Co sądzisz o naszym pomyśle na skoordynowane kolorystycznie stroje, które poprawią Ci nastrój?