Tajemnica długowieczności 100-letniej kobiety, która wypaliła pół miliona papierosów

Ciekawe pomysły /... Historie z życia wzięte


Okazuje się, że nie wszyscy długowieczni prowadzą zdrowy tryb życia. Dorothy High, urodzona w Wielkiej Brytanii, dożyła 100 lat, mimo że wypaliła pół miliona papierosów w ciągu swojego życia.

Dorothy, urodzona w Wielkiej Brytanii w 1913 r., już w wieku 16 lat była uzależniona od papierosów. Była uzależniona od papierosów Superking Black. Od tego czasu paliła 15 papierosów dziennie

.


Z obliczeń wynika, że w tym czasie Dorothy High wydała na wyroby tytoniowe niecałe

200 000 funtów

. Starsza pani nie zaniedbuje też szklanki whisky Bell.


Żyć tak długo dzięki papierosom i whisky?

Jak na ironię, Dorothy uważa, że żyje tak długo tylko dzięki whisky i papierosom. Nie ma zamiaru rezygnować z pracy. Kiedyś obiecywała sobie, że rzuci palenie, gdy ceny wzrosną, ale wkrótce potem przestała.

Nie ma dzieci, a jej mąż zmarł 20 lat temu w wieku 60 lat na raka.


Dorothy świętowała swoje stulecie w lokalnym pubie w Saltdine, w East Sussex, z przyjaciółmi przy szklaneczce whisky. Dorothy High jest szczęśliwa, że mogła żyć tak długo i szczęśliwie, a na jej temat można usłyszeć setki pozytywnych komentarzy.


W dniu swoich setnych urodzin emerytka otrzymała kartkę z życzeniami od samej Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Piękną tradycją w Wielkiej Brytanii jest składanie gratulacji poddanym z okazji ich setnych i kolejnych rocznic.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on