Regularne ćwiczenia fizyczne przynoszą wiele korzyści, od budowania siły po poprawę nastroju. Ale ciężki trening może sprawić, że zabraknie ci wody lub składników odżywczych, takich jak elektrolity. Oba te czynniki mogą przyczynić się do odwodnienia, zmęczenia lub bólu- mówi Lauren Minchen, MPH, RDN, CDN, zarejestrowany dietetyk i konsultant ds. żywienia w opartej na sztucznej inteligencji aplikacji Freshbit do prowadzenia wizualnego dziennika żywieniowego.

Na szczęście istnieje wiele napojów potreningowych, które pomogą Ci uzupełnić zapasy po wyczerpującej sesji potu. Aby pomóc Ci wybrać odpowiedni napój do swojej potreningowej przekąski, Byrdie rozmawiał z dietetykami, aby dowiedzieć się, które opcje są najlepsze, aby pomóc Ci odzyskać siły i uzupełnić paliwo na czas, abyś mógł się spocić na całego.

Woda

Czujesz się zmęczona lub spragniona w trakcie lub po treningu? Choć może się to wydawać oczywiste, woda jest twoim najpewniejszym zakładem, aby uzupełnić płyny, mówi Minchen. "Każda komórka, tkanka i organ w naszym ciele wykorzystuje wodę do funkcjonowania" - mówi Byrdie. "Nasze ciała pobierają wodę z żywności i płynów, aby zarządzać temperaturą, usuwać odpady i smarować stawy, więc dostarczanie zwykłej, czystej wody bezpośrednio jest najlepszym, najszybszym sposobem na nawodnienie po treningu".

woda

Napoje elektrolitowe

Elektrolity to minerały, których Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, w tym sód, chlorek, potas, magnez i wapń. Jednak intensywny trening - i związane z nim pocenie się - może pozbawić organizm tych składników odżywczych, powodując zaburzenie równowagi elektrolitowej, co może doprowadzić do uczucia wyczerpania i odwodnienia, mówi Minchen. Rozwiązanie? Przywróć tę równowagę z pomocą napoju pełnego elektrolitów. Chociaż Minchen radzi, by trzymać się odmian o niskiej zawartości cukru, aby nawodnić się najskuteczniej, napoje sportowe są jedną z popularnych opcji.

Woda kokosowa

Uwielbiasz wodę, ale chcesz coś zmienić? Spróbuj wody kokosowej, mówi Diana Savani, RD, LDN, zarejestrowany dietetyk i konsultant ds. żywienia w Vita Coco. To naturalne źródło elektrolitów, takich jak potas, sód i magnez, co sprawia, że woda kokosowa jest świetnym wyborem, który pomoże Ci uzupełnić brakujące minerały po spoconym treningu. Zawiera również naturalne cukry, które według Savani pomogą Ci przywrócić energię po męczącej sesji na siłowni.

Niesłodzona herbata bezkofeinowa

Jeśli woda jest zbyt nudna, ale napoje sportowe to za dużo, zadowól się gdzieś pośrodku, pijąc po treningu nawilżającą szklankę herbaty. Bogata w przeciwutleniacze mikstura może wspomóc nawodnienie, regenerację mięśni i ogólny stan zdrowia, jak twierdzi Minchin. Zaleca ona herbaty owocowe, rumiankowe, imbirowe, miętowe i zielone bezkofeinowe. Pamiętaj tylko, aby wybrać odmianę bezkofeinową, podkreśla. Kofeina może powodować dalsze odwodnienie, a to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz po męczącym treningu.

Mleko czekoladowe

Chociaż szklanka mleka czekoladowego może przypominać Ci jadalnię w szkole podstawowej, jest to również świetny sposób na odzyskanie sił po intensywnym treningu, mówi Savani. "Mleko czekoladowe to potęga odżywcza, jeśli chodzi o tankowanie po ćwiczeniach, ponieważ zawiera wszystkie korzystne składniki paliwa potreningowego - węglowodany, białko, płyny i elektrolity" - mówi Byrdie. Te składniki odżywcze pomogą odbudować wyczerpane źródła energii i zapewnią Twojemu organizmowi pożywienie, którego potrzebuje, aby naprawić i ponownie pobudzić mięśnie nadwyrężone wysiłkiem.

Sok warzywny

Warzywa są podstawowym źródłem składników odżywczych, dzięki którym Twoje ciało czuje się i pracuje jak najlepiej, więc dlaczego nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu i nie użyć zielonego soku do uzupełnienia paliwa po ćwiczeniach? Soki zawierające zieleninę, buraki, marchew i inne warzywa dostarczają witamin, minerałów (w tym elektrolitów) i przeciwutleniaczy potrzebnych do regeneracji mięśni i nawodnienia po wysiłku, według Minchen.

Smoothies

Nie czujesz się na siłach, aby pić wyłącznie warzywne napoje? Savani radzi, by dodać do niego trochę owoców. Zaleca ona mieszanie ulubionych owoców i warzyw z wybranym płynem i źródłem białka - np. wodą kokosową, mlekiem migdałowym, jogurtem greckim lub białkiem w proszku - aby stworzyć wymarzone smoothie. Jest to doskonała opcja, jeśli masz tendencję do utraty apetytu po treningu, ponieważ smoothie na bazie roślin zawiera mnóstwo składników odżywczych, które uzupełnią Twój wyczerpany organizm bez konieczności przygotowywania całego posiłku. Bonus? Jest pyszne.

Więcej informacji znajdziesz na: http://fashionstyle.pl