8 najbardziej niezwykłych aberracji na świecie: historie z prawdziwego życia

Ciekawe pomysły / Historie z życia wzięte


Czy często spotykasz w swoim życiu niezwykłych ludzi? Czy często widzisz niesamowite rzeczy, jesteś świadkiem zjawisk paranormalnych? Prawdopodobnie nie, tak jak my. Ale dziś jest ten rzadki przypadek. Czytaj dalej...

Cuda, anomalie, niezwykłe stworzenia - wszystko to i wiele więcej przyciąga ludzką uwagę. Naukowcy podają powody, zupełnie różne od siebie. Niektórzy twierdzą, że w ten sposób człowiek potwierdza swoje prawdziwe, wysokie istnienie, jako jedyna prawidłowa i w pełni inteligentna istota, bez wad i odchyleń. Inni mówią o zaspokajaniu ciekawości, dociekliwości, która z kolei również ma swoje źródło w głębi podświadomości. Otóż bądźmy dzisiaj zwolennikami tego, że człowiek, interesując się tajemnicami tego świata, dąży do jego poznania, do nowych odkryć.

A teraz zadajmy sobie pytanie: czy często jesteś świadkiem zjawisk paranormalnych w swoim życiu? Prawdopodobnie nie. Najczęściej musimy o takich anomaliach czytać, oglądać filmy itp. Oczywiście nie możemy dać Wam możliwości zobaczenia na własne oczy wszystkich, o których będzie mowa, ale opowiemy Wam o wszystkich najbardziej zaskakujących. Oto 8 najbardziej niezwykłych anomalii na świecie, oczywiście wszystkie z nich to prawdziwe historie z życia wzięte.

1.

1.

człowiek, który nie czuje zimnaWim

Hof, Holender, zadziwił świat swoją niezwykłą umiejętnością bycia niewrażliwym na zimno! Jego ciało nie cierpi ani nie jest narażone na działanie ekstremalnie niskich temperatur dla ciała ludzkiego. Ustanowił nawet dziewięć rekordów świata.W 2000 roku Wim Hof przepłynął 57,5 metra w 61 sekund. Na pierwszy rzut oka nic zaskakującego, ale poza tym, że pływanie odbywało się pod lodem zamarzniętego jeziora w Finlandii. Zgodnie z tradycją miał na sobie tylko ciepłe spodnie dresowe i skarpety.W 2006 roku zdobył Mont Blanc w samych spodenkach! W następnym roku próbował zdobyć marzenie wszystkich alpinistów - Everest, ale przeszkodziło mu w tym... odmrożenie palców u stóp, ponieważ po raz kolejny wszedł na górę w samej bieliźnie. Mimo to nie traci nadziei i wiary, kontynuując swoje próby.

W 2007 r. holenderski Iceman zadziwił wszystkich, przebiegając połowę dystansu maratonu (21 km) boso w śniegu i w krótkich spodenkach. Jego trasa wiodła powyżej koła podbiegunowego w Finlandii, gdzie temperatura śniegu nie przekraczała 35 stopni poniżej zera.W 2008 roku Wim pobił swój własny rekord w przebywaniu w przezroczystej, wypełnionej lodem tubie. Wcześniej udało mu się tam przebywać przez około 64 minuty. Teraz został ustanowiony nowy rekord świata - 73 minuty!Dla naukowców Holender pozostaje nierozwiązaną zagadką. Wielu uważa, że ta umiejętność jest wrodzona, ale Wim za wszelką cenę temu zaprzecza. W wielu wywiadach Hof mówi, że jest to po prostu wynik rygorystycznego treningu ciała i umysłu. Iceman jednak milczy, gdy pada pytanie o ujawnienie jego tajemnicy. Raz nawet wspomniał o szklaneczce Bacardi podczas rozmowy. Po pewnym czasie wyjawił jednak tajemnicę swojego sukcesu: chodzi o to, że praktykuje system tantryczny Tummo, którego w rzeczywistości nie używa nikt poza mnichami.

W każdym razie taka umiejętność jest owocem długiego treningu, wytrwałości i siły umysłu, których można tylko pozazdrościć i podziwiać.

2. Chłopiec, który nigdy nie śpiJak często

miałeś ochotę uwolnić się od potrzeby snu? Wydawać by się mogło, że to tylko strata czasu, a w końcu każdy z nas spędza średnio jedną trzecią swojego życia na spaniu! Okazało się jednak, że jest to niezwykle ważne dla samego człowieka: faktem jest, że bezsenność w ciągu tygodnia wywołuje nieodwracalne skutki w organizmie człowieka, a już po dwóch tygodniach śmierć jest nieunikniona.Ale wyobraź sobie, że niektórzy spełnili marzenie wielu osób i nie spali od 2-3... lat!

Jednym z takich zjawisk było dziecko o imieniu Rhett. Urodził się w 2006 r. jako syn Shannon i Davida Lembów. Stale aktywne i dociekliwe dziecko, jak wszystkie dzieci w jego wieku. Ale kiedy przychodzi czas na sen dzienny i nocny, nadal jest aktywnym i rozbudzonym chłopcem. Ma już siedem lat i nadal nie zmrużył oka!

Ten chłopiec wprawił w zakłopotanie najlepszych lekarzy na świecie, którzy mieli okazję go zbadać. Nikt nie potrafił wytłumaczyć takiej anomalii. Z czasem okazało się jednak, że chłopiec miał zwichnięcie móżdżku i rdzenia przedłużonego, co miało nieodwracalne skutki. Patologia ta została już nazwana chorobą Arnolda Chiariego. Faktem jest, że u Retta występuje zwężenie móżdżku w miejscu, które jest odpowiedzialne za sen oraz normalne funkcjonowanie i odnowę organizmu.

Dziś udało się ustalić jedynie tę nietypową diagnozę, co nie wróży nic dobrego, ale nie widać też niczego złego. Uznajmy więc chłopca za szczęściarza - jak wiele będzie mógł w życiu zrobić, dokonać nowych rzeczy!

3. Dziewczynka z alergią

na wodęLudzie składają się w 80% z wody. Nasza aktywność życiowa jest bardziej niż cokolwiek innego związana z wodą. Jest naszym źródłem życia, zdrowia i harmonii. Ale wyobraź sobie, że masz alergię na wodę! Ile zwykłych procesów związanych z tym życiodajnym płynem ulegnie zatrzymaniu?

To właśnie z tą dolegliwością musi się pogodzić Ashley Morris, dziewczyna z Australii cierpiąca na alergię na wodę. Wyobraź sobie jej dyskomfort nawet wtedy, gdy się poci! A najbardziej przygnębiające jest to, że ta patologia nie jest u niej wrodzona.Do 14 roku życia żyła i cieszyła się życiem jak zwykła australijska nastolatka. Następnie zachorowała na pozornie rutynową anginę. Następnie lekarze przepisali jej lekarstwa zawierające duże ilości penicyliny. To właśnie duże dawki tego antybiotyku spowodowały u niej alergię na wodę.

Jest to niezwykle rzadkie schorzenie - cierpi na nie zaledwie około pięciu osób na świecie, w tym Ashley. Życie nie kończy się na tym, a Morris okazuje jeszcze większy głód życia. Mimo że ma ścisły zakaz kontaktu z wodą przez dłużej niż minutę (zakaz kąpieli, prysznica, basenu), odkryła niektóre z uroków tego stanu. Jej chłopak, dbając o nią pod każdym względem, oszczędza ukochanej zmywania naczyń i prania! Oszczędzając pieniądze na strojach kąpielowych i akcesoriach do kąpieli, Ashley rozpieszcza się nowymi zakupami.

4. Dziewczyna, która może jeść tylko Tic TackiCzyż

nie myślisz o tym, że w dzieciństwie chciałbyś jeść tylko słodycze i gumę do żucia... Niestety, Natalie Cooper, osiemnastoletnia Angielka, już dawno zapomniała o tych marzeniach. Bardzo chciałaby zjeść jajecznicę z boczkiem lub zupę dyniową, ale jej żołądek się temu sprzeciwia. Dziewczynka może jeść tylko miętówki Tic Tac.Lekarze wielokrotnie badali dziewczynkę i nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości w jej żołądku ani w całym przewodzie pokarmowym. Jednak z niewytłumaczalnych powodów dziewczynę mdli wszystko poza dwulokalorycznymi dramatami.
Natalie musi jednak jeść, bo w przeciwnym razie jej organizm nie otrzyma potrzebnej energii, co doprowadzi do nieuniknionego. Lekarze skonstruowali specjalne rurki, przez które organizm Natalii otrzymuje bezpośrednio swoją dzienną dawkę witamin, minerałów i innych składników odżywczych.Z tego powodu dziewczynka nie może ani pracować, ani studiować, ponieważ jest stale uzależniona od tego zabiegu, ale jej rodzina i przyjaciele nigdy nie tracą nadziei. Jej marzeniem na przyszłość jest pójść na studia, zdobyć dobrą pracę i nie jeść tylko tych smoków, których już nienawidzi.

5. Muzyk, który ciągle ma czkawkęJakże

to! Możecie sobie wyobrazić, jakie to zabawne, ale mimo wszystko niefortunne. Chris Sands, lat 25, odnoszący sukcesy młody muzyk prowadzący aktywny tryb życia, nie miał pojęcia, że czeka go tak niezwykły los.

Zaczęło się w 2006 roku, kiedy czkawka utrzymywała się przez około tydzień, ale wkrótce ustała. Jednak w lutym następnego roku powrócił niemal na stałe! Od tego czasu chłopiec ma czkawkę co dwie sekundy.

Lekarze twierdzą, że jest to prawdopodobnie wada zastawki żołądkowej, której nie da się jeszcze naprawić.

6. Kobieta z alergią na nowoczesne technologie

to genialne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie mogą oderwać swoich dzieci od komputerów, telefonów i telewizorów. Ale choć jest to zabawne, Angielce Debbie Bird wcale nie jest do śmiechu. Faktem jest, że ma ona silną alergię na wszelkiego rodzaju pola elektromagnetyczne (każdy bliski kontakt z technologią powoduje u dziewczynki natychmiastową wysypkę i opuchnięte powieki).

Przyzwyczaiwszy się do tej choroby, Debbie i jej mąż znajdują w niej pewne zalety: na przykład uchronią swoje zdrowie przed szkodliwym wpływem elektroniki, a czas zaoszczędzony na oglądaniu wszelkiego rodzaju filmów, programów telewizyjnych, grach przez telefon, czatach itp. będą mogli poświęcić sobie nawzajem.

7. Dziewczyna

,

która traci przytomność, gdy się śmiejeNiestety

, nie jest to osoba, której można opowiedzieć dowcip, a hałaśliwe towarzystwo nie jest dla niej. Kay Underwood mdleje nawet wtedy, gdy jest zła, przestraszona lub zaskoczona. Żartobliwie opowiada, że ludzie, gdy dowiadują się o tej jej osobliwości, od razu próbują ją rozśmieszyć, a potem długo nie wierzą, że leżąca przed nimi zdyszana dziewczyna zemdlała. Kay mówi, że w ciągu jednego dnia zemdlała aż 40 razy!Na dodatek dziewczynka jest narkoleptyczką, co nie jest rzadkością w Wielkiej Brytanii, gdzie na tę chorobę cierpi ponad 30 tys. osób. Oznacza to, że może zasnąć w każdej sekundzie swojego życia. Życie Kaya nie jest łatwe, więc korzystaj z każdej okazji, by bez konsekwencji śmiać się z dobrego dowcipu.

8. Kobieta, która niczego nie zapominaCóż

za umiejętność przydałaby się nam w szkole lub na studiach - prawdziwie genialna anomalia!

Jill Price, Amerykanka, jest obdarzona niezwykłą zdolnością - pamięta wszystko, absolutnie wszystko, co wydarzyło się w jej życiu, wszystkie wydarzenia. Kobieta ma 42 lata i jeśli zapytasz ją, co się z nią działo tego dnia dwadzieścia lat temu, opowie wszystko tak szczegółowo, jakby to było pięć minut temu.
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego nadali temu zjawisku specjalną nazwę - zespół hipertymesis, co po grecku oznacza "superpamięć".

Wcześniej badacze wiedzieli tylko o jednym takim przypadku tej zdolności, ale wkrótce na całym świecie znaleziono pięć kolejnych osób z podobnymi wspomnieniami. Naukowcy nie ustalili jeszcze przyczyny tego zaburzenia, ale dostrzegają pewne podobieństwo między wszystkimi pacjentami: wszyscy są leworęczni i oglądają programy telewizyjne.Sama Jill Price zaczęła pisać książki, w których wspomina o długich dniach depresji, ponieważ nie może zapomnieć o złych rzeczach, które jej się przytrafiły.
Przyznaje jednak, że nie potrafiłaby zrezygnować z tej umiejętności.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze