Z Instagramanowej dostępności dla użytkowników Androida, a niedawny wykup Facebook, to nic dziwnego, że jeśli nie były clamoring do korzystania z filtru fotograficznego / dzielenie się app, jesteś teraz. Zjawiska Instagram wziął użytkowników iPhone'a przez burzę, a teraz, że rozprzestrzenia się do większych odbiorców, wydaje się, że każdy chce kawałek na-the-go mentalności fotografa. Niezależnie od tego, czy używasz aplikacji do przesyłania zdjęć na własną platformę mediów społecznościowych, czy łączysz je z blogiem lub kontem na Twitterze (czy wiesz również, że możesz je wydrukować do albumów fotograficznych i DIY?!), bez względu na to, gdzie jest ich ostateczne przeznaczenie, zebraliśmy kilka wskazówek, jak wyglądać jak profesjonalista i robić świetne zdjęcia na Instagramie.
Posiadanie strumienia pełnego zdjęć "wartych polubienia" może zrobić wiele dla Twojej obecności w sieci, zwłaszcza jeśli jesteś blogerką modową lub po prostu chcesz zbudować swoją sieć. Synchronizowanie aplikacji do dzielenia się zdjęciami z innymi narzędziami sieciowymi może pomóc w zwiększeniu liczby osób śledzących Twoje poczynania i wprowadzeniu Cię na rynek. Oto jak dostać się do snappingu z powodzeniem.

Jak robić świetne zdjęcia na Instagramie

POZNAJ SWOJE FILTRY

Jak każda nowa zabawka, najlepiej jest bawić się z aplikacją i dowiedzieć się, jakie ustawienia działają najlepiej dla Twojego środowiska i estetyki. Jeśli jesteś typem artystycznego zdjęcia, przetestuj wszystkie różne filtry i wybierz swój ulubiony. Pamiętaj, że filtr jest nakładany po zrobieniu zdjęcia, więc nie przegap ważnego ujęcia, martwiąc się o style cieniowania.
GRAJ W POLE

Jeśli wiesz cokolwiek o prawdziwej fotografii, po zabawie z Instagramem (i telefonami komórkowymi w ogóle) zorientujesz się, że zdjęcia wychodzą płaskie, nawet bardziej niż w przypadku typowej cyfrówki. Telefony przeszły długą drogę, a do walki z okropnym 2D, Instagram stworzył efekt "Tiltshift", aby dać ci głębię, której szukasz, aby naprawdę sprawić, że twoje zdjęcia będą pop.
PRACUJ NAD KĄTAMI

Podczas gdy fotografia aparatem pozwala nam wszystkim bawić się w artystę i kierować naszym wewnętrznym hipsterem, Instagram może tylko dodać tyle cool-factor do słabych umiejętności fotograficznych na własną rękę. Bądź kreatywny ze swoimi ramkami i strzelaj z nieoczekiwanych kątów, aby zmienić podstawowe zdjęcia w bardziej wciągające ujęcia. Niewiele rzeczy wygląda dobrze na portrecie z głową, nawet Twój kubek do kawy.
KADRUJ W GÓRĘ

I nie mówimy tu o opcjach obramowania (ale te też uwielbiamy!). Zanim stukniesz w aplikację, aby zrobić zdjęcie, zastanów się, jak będzie je widział Instagram. Wszyscy widzieliście, jak reżyserzy w filmach trzymają w górze tandetne ramki na palce, aby "zwizualizować", jak aparat będzie widział rzeczy. Prawda jest taka, że to faktycznie działa i myślenie w kategoriach ramki może zaoszczędzić cenny czas strzału w raz na całe życie. Nie bądź dziewczyną, która przegapi zabawę, bo pstrykasz na odwal się.
SPRAW, BY BYŁO WYJĄTKOWE

Czy to tylko kolejny, wywołany nudą upload, czy też jest to chwila? Ludzie uwielbiają zdjęcia, które pokazują im rzeczy, do których normalnie nie mieliby dostępu. Nie zawsze musi to być spojrzenie zza kulis lub akcja typu celebryta, ale tak jak dziennikarze wymyślają nowe historie, tak twoje umiejętności fotograficzne powinny mieć na celu to samo.


Cokolwiek zdecydujesz się sfotografować i podzielić się z przyjaciółmi, zainspiruj się otaczającym Cię światem i jak każdy półprzyzwoity fotograf postaraj się uchwycić kolory, emocje i istotę wydarzenia... wszystko z dowcipnym podpisem w umyśle.