10 szokujących historii osób niepełnosprawnych, które stały się bohaterami

Ciekawe pomysły Prawdziwe historie

Do opisania ogólnej idei tego artykułu nie mogło lepiej pasować sformułowanie "niesamowici ludzie, niesamowite osiągnięcia". O każdym z bohaterów tego materiału można powiedzieć wiele, ale przede wszystkim mamy za co ich podziwiać...

1: Nieustraszony wspinacz

Hugh Gehr nie ma nic przeciwko stromym klifom, mimo że wiele lat temu jako nastolatek amputowano mu obie nogi. Podczas ostatniej wspinaczki Hugh zgubił jednak swoją protezę na wąskim pasku skały i zaliczył bardzo traumatyczny upadek. Mimo to spokojnie czekał na spuszczenie liny i nie zatrzymywał się, aż zdobędzie kolejną nieprzekraczalną wysokość. Ten wytrwały wspinacz używa do swoich wspinaczek bionicznych nóg opracowanych w Massachusetts Institute of Technology, a nawet zalicza sztuczne kończyny do swoich zalet.


2: bieganie jako

inspiracjaPołudniowoafrykański biegacz Oscar Pistorius jest inspiracją

nie

tylko dla amputowanych, ale

także

dla wielu innych osób. Choć, niestety dla wielu kibiców, Oscar nie wygrał finałowych 400 metrów podczas ostatniej paraolimpiady, nie zatrzymał się, nadal będąc prawdziwym wzorem do naśladowania w sporcie i w życiu.

3. Wolność podwodnych wędrówekNaszym

kolejnym bohaterem jest Scott Schroeder, były żołnierz, który siedem miesięcy temu stracił obie nogi i rękę w wybuchu w Afganistanie. To było dramatyczne wydarzenie, które wywróciło życie młodego człowieka do góry nogami, ale go nie złamało. Bydło nie przestało kochać życia i oddychać pełnią życia. W ostatnim czasie naczelnik nie odmawia też takich przyjemności jak nurkowanie. Jak widać na zdjęciu, do nóg Scotta przymocowane są specjalne płetwy, dzięki którym może on łatwo i wygodnie poznawać wspaniały podwodny świat. Seria nurkowań Scotta w Florida Keys National Marine Sanctuary to tylko część przepisanego mu programu rekreacyjnego.


.

4. Bob

Radoczy pewnie trzyma w ręku piłkę do koszykówki, mimo że ma protezę kończyny zaprojektowaną specjalnie do gimnastyki. Bob zaprojektował protezę, która pozwala osobom niepełnosprawnym uprawiać kilka sportów jednocześnie.5. Piękno i wytrwałośćNiewiele

z nas może się równać z siłą woli, taką jak u paraolimpijki, aktorki i modelki Aimée Mullins. Urodzona z wadą kości strzałkowej, w wieku 1 lat amputowano jej obie nogi poniżej kolana. W wieku dwóch lat Aimee nauczyła się chodzić z protezami, a później spędziła dzieciństwo jako zwykłe, kochające sport dziecko - pływała, jeździła na rowerze, grała w piłkę nożną i jeździła na nartach.

Dziś, oprócz wielu osiągnięć sportowych, Aimee została uznana przez światowej sławy magazyn za "jedną z 50 najpiękniejszych osób na świecie", a firma kosmetyczna L'Oreal mianowała ją Ambasadorem Pokoju.6. Niekończąca się poprawa

Świat zna Jeremy'ego Campbella jako jednego z najsilniejszych paraolimpijczyków, stale poprawiającego własne rekordy świata. To właśnie on podczas rzutu jardem osiągnął fantastyczny dla swojej grupy wynik 60 metrów. Podczas Mistrzostw Świata Paraolimpijczyków w Manchesterze jego rzut na odległość 62,18 m ustanowił nowy rekord świata, który był o siedem metrów dłuższy od złotego medalu, który zdobył na paraolimpiadzie w Pekinie w 2008 roku.

Ale bicie własnych rekordów to nie jedyny cel tej nieustraszonej młodzieży. Campbell, który urodził się bez prawej kości strzałkowej i zamiast nogi używa protezy, marzy o tym, by w przyszłości rywalizować z codziennymi sportowcami. Nadal trenuje rzucanie 2-kilogramowym dyskiem, który jest używany w normalnych zawodach, a nie 1,5-kilogramowym dyskiem paraolimpijskim. Cóż, powodzenia dla tego ambitnego 24-letniego sportowca!7. Zdjęcie autorstwa Joe Kusumoto. Paraolimpiada, Vancouver, 2010 r.

8. Poniżej zdjęcie Jessiki Long, amerykańskiej pływaczki paraolimpijskiej.

9. Kelly Cartwright, na zdjęciu bieganie i skoki długie

10. Zawodniczki w biegu na 100 metrów kobiet na paraolimpiadzie w 2008 r.Retrieved from: www.oddee.com Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Uwagi: