Inspirowana stylem Dona Drapera fryzura z serialu "Mad Men" stała się być może bardziej widoczna od czasu emisji popularnego serialu, ale zawsze była stylową propozycją. Fryzura ta jest klasycznym tapirem z bardzo czystym, gładkim przedziałkiem z boku. Jest również bardzo uniwersalna. Możesz nosić ją tak, jak aktor Jon Hamm w serialu "Mad Men", czyli w sposób formalny, zaczesaną do tyłu i z gładkim przedziałkiem z boku, lub z matowym wykończeniem, aby uzyskać mniej formalny, ale nienagannie zadbany wygląd.

Można je również nosić zaczesane do przodu lub swobodnie rozczochrane, aby nadać im bardziej swobodny wygląd. Istnieje wiele opcji stylizacji, z których wszystkie są klasyczne, co jest jednym z powodów, dla których fryzura ta jest tak uwielbiana. Większość facetów utknęła w tym samym stylu na co dzień, ale ten styl pozwala na uzyskanie wielu wyglądów z tej samej fryzury. Uzyskanie takiej fryzury jest łatwe, musisz tylko znać odpowiednie sztuczki. Po zrobieniu klasycznej fryzury Don Draper, połącz ją z eleganckim garniturem i będziesz gotowy do pracy.

Wybierz odpowiednią fryzurę

Wszystko zaczyna się od fryzury. W tym celu, musisz znaleźć fryzjera (i to fryzjera w starym stylu), który wie, jak prawidłowo wykonać stożkowe cięcie. Znalezienie najbardziej klasycznie wyszkolonego fryzjera w okolicy jest dobrą strategią, ponieważ prawdopodobnie ma on dużo praktyki w wykonywaniu stożkowych fryzur.

Poproś fryzjera, by obciął włosy krótko z tyłu i po bokach (pozostawiając wystarczającą długość do zaczesania do tyłu). Dekolt powinien pozostać naturalnie zwężony, a góra powinna być dłuższa. Po bokach i z tyłu włosy powinny mieć około 1 cm, a na górze przynajmniej 3 cale. Możesz zapytać fryzjera, czy Twoje włosy powinny być ścięte w sposób, który pozwoli na łatwiejszy przedziałek, ponieważ przedziałek jest kluczowym elementem fryzury Dona Drapera. Zrób fryzjerowi zdjęcie Hamma jako Drapera, aby upewnić się, że wie, o co Ci chodzi.

Dowiedz się, jak ją ułożyć

Aby wykonać tę fryzurę, musisz użyć pomady o wysokim połysku. Dobrym pomysłem jest Fatboy's Tough Guy Water Wax (21$ ). Został on stworzony specjalnie do utrwalenia tego rodzaju fryzury. Po umyciu włosów, gdy są jeszcze wilgotne, nałóż na nie ilość pomady wielkości złotówki i zaczesz włosy prosto do tyłu. Następnie zrób przedziałek (po tej stronie głowy, po której włosy naturalnie się rozchodzą) za pomocą grzebienia o drobnych zębach. Aby naprawdę dobrze wypaść w tej stylizacji, przedziałek z boku musi być idealnie prosty i czysty.

Przeczesuj włosy z przedziałka na bok, jednocześnie przesuwając grzywkę do góry i do tyłu. Jeżeli zauważysz, że z przodu nie są one tak wysokie, jak byś chciała, możesz użyć suszarki, aby je unieść. Używając szczotki, lekko podgrzej włosy, kierując je do góry i na bok. Jeżeli obawiasz się, że pomada nie utrzyma włosów na swoim miejscu, użyj odrobiny mocno utrwalającego lakieru do włosów, aby utrwalić fryzurę. Jeżeli masz gęste włosy, wybierz mocniejszy produkt; jeżeli Twoje włosy są cienkie, wybierz lżejszy produkt.

Często myj włosy szamponem

Ponieważ w przypadku tej fryzury, włosy są w całości pokryte pomadą, warto myć je codziennie przed snem. Powody są dwa: nie chcesz, aby Twoja poduszka była tłusta i nie chcesz, aby produkt do stylizacji nagromadził się na Twoich włosach lub skórze głowy. Poranne mycie włosów szamponem pomoże wyeliminować wągry i ułatwi układanie włosów. Ponieważ będziesz myć włosy częściej, ważne jest, abyś stosowała odpowiednie techniki i produkty do mycia, więc wiedz, co to jest.

Czytaj również: https://styl.fm/newsy/395207.marcin-tyszka-bardzo-mocno-posiwial-jak-na-siwe-wlosy-reaguja-fanki