Jak zwykły woźny stał się prawdziwą gwiazdą internetu

Ciekawe pomysły Woźny, który pracuje w jednym z iżewskich liceów stał się prawdziwą gwiazdą Internetu. Od kilku lat z rzędu ten człowiek tworzy dla swoich uczniów istną bajkę. Każdej zimy maluje obrazy przy pomocy łopaty i miotły. Woźny nie zna się na nowoczesnych technologiach, a sławę zyskał dzięki zaawansowanym dzieciom. Dzieci szkolne robią zdjęcia jego śnieżnych obrazów i dodają je do portali społecznościowych vk.com i instagram.

Człowiek ten nazywa się Siemion Bukharin. W liceum nr 25 pracuje już od pięciu lat. Co roku zachwyca on nauczycieli i uczniów swoimi zdjęciami na śniegu, figurami śniegowymi, a nawet ślizgawkami na lodzie! Bukharin mówił, że pomysły na swoje obrazy czerpie sam, a czasami dzieci proszą go, żeby coś narysował. Sprzątacz uliczny poświęca około 30 minut na stworzenie jednego arcydzieła. Widać, jak bardzo Siemion jest kochany przez uczniów. Niektórzy podbiegają do niego, witają się, a niektórzy nawet podają mu rękę.Siemion całkiem przypadkiem dowiedział się, że jest gwiazdą w Internecie. Jak się okazało, uczniowie wchodzą na wyższe piętra liceum i robią zdjęcia jego pracy, a następnie umieszczają je na portalach społecznościowych. Mężczyzna nie tak dawno kupił sobie nawet telefon z ekranem dotykowym, aby być na bieżąco. Woźny dopiero niedawno poznał słowo "instagram", a początkowo zapamiętał je jako "sto gramów".

Zanim poszedł do pracy jako dozorca, pracował jako rybak na Kamczatce, prywatny przedsiębiorca, strażak, pracował w kopalni. Los przywiódł go do Iżewska, gdzie został zaproszony do pracy na pół etatu w liceum. I jest aż nadto szczęśliwy, że może codziennie oglądać twarze dzieci.Siemion Bucharin od dziecka uwielbiał rysować. Czajkowskiego jako malarz-dekorator. Nigdy jednak nie miał szansy pracować w swoim zawodzie. Kiedy w szkole dowiedziano się, że potrafi tak rysować, zaproponowano mu pracę jako nauczycielowi rysunku. Bukharin odmówił i powiedział, że kocha swoją wolność.

Zapraszamy do obejrzenia kilku obrazów na śniegu autorstwa woźnego artysty.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on