Na Instagramie i Twitterze, celebrytki takie jak Kim Kardashian czy Kate Upton często zamieszczają zdjęcia, na których siedzą w fotelu do makijażu, z włosami zawiniętymi w wałki. Wydaje się, że aktorki i piosenkarki z każdej dziedziny zamieszczają tego typu zdjęcia.

O co więc chodzi z wałkami na rzepy i gorącymi wałkami? Są one sekretem ciała i kształtu.

Używanie wałków dla nadania włosom pełni

"Wielu stylistów fryzur umieszcza włosy swoich klientek w wałkach, niezależnie od tego, jaką fryzurę wybierają, od upięć po długie fale", mówi profesjonalny stylista Garren w magazynie InStyle. "Nadają one włosom bujną pełnię, której nie można uzyskać w inny sposób".

Możesz użyć tych staromodnych gorących wałków, które prawdopodobnie masz schowane z tyłu szafy w łazience, ale wałki na rzepy są również świetną opcją i nie używają ciepła. Im większy rozmiar wałka, tym lepiej, w przeciwnym razie możesz skończyć z lokami, podczas gdy tak naprawdę chodzi Ci o nadanie fryzurze kształtu.

Nie musisz mieć długich włosów, aby używać wałków. Wałki są dostępne we wszystkich rozmiarach, dlatego do krótszych włosów możesz użyć mniejszych. Aby zapewnić mocne utrwalenie, przed owinięciem włosów wokół wałka, spryskaj je lakierem lub sprayem utrwalającym. Wałki najlepiej sprawdzają się na włosach, które zostały wysuszone. Jeżeli włosy nie będą wilgotne, nie utrzymają loków.

Najlepsze jest to, że nie musisz nawijać na wałki całej głowy, aby uzyskać pożądany efekt. Aby uzyskać optymalną objętość przy niewielkim wysiłku, wystarczy podwinąć górną partię włosów. Możesz także nawinąć tylko grzywkę lub nawet całą głowę.

Wskazówki krok po kroku

Oto jak prawidłowo używać wałków na rzepy lub wałków na gorąco, by nadać włosom więcej objętości:

  1. Podziel włosy na sekcje. Aby to zrobić, najpierw podziel włosy poziomo na górną i dolną sekcję, biorąc kciuki i przesuwając nimi po włosach od czubka ucha do tyłu. Następnie podziel górną i dolną partię na 3 części. Twoje sekcje powinny mieć od 2 do 3 cali i nie powinny być szersze niż wałek.
  2. Zaczynając od górnej, środkowej sekcji, spryskaj włosy produktem, a następnie nawiń je na wałek, w zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt. Eksperymentuj z nawijaniem włosów w różnych kierunkach, aby sprawdzić, co będzie dla Ciebie najlepsze.
  3. Kontynuuj nawijanie włosów wokół głowy. Jeśli masz grube lub długie włosy, być może będziesz musiała podzielić je na więcej części.
  4. Pozostaw na co najmniej 10 minut. W tym czasie możesz zrobić makijaż lub nadrobić zaległości w czytaniu.
  5. Ostrożnie zdejmij wałki, włosy łatwo mogą się w nich zaplątać.
  6. Rozczesz włosy palcami, a na koniec spryskaj lakierem. Nie przesadzaj z ilością lakieru, chcesz, aby włosy się poruszały.

Jak używać wałków, by nadać włosom objętość?

Jeżeli używasz wałków na gorąco, najlepiej jest używać tych z metalowym rdzeniem. Ciepło przenosi się wtedy dużo skuteczniej. Gorące wałki mogą sprawić, że włosy staną się zbyt kręcone. Aby to zrobić, umieść wałek 1 do 2 cali od końca włosów i nawijaj w kierunku głowy, pozostawiając końcówki na zewnątrz.