Nie tylko ustanowiła rekord świata w długowieczności

Ciekawe pomysły /. Historie życia Ta interesująca pani z papierosem w ręku to Francuzka Jeanne Calmont. Madame Calmont ustanowiła rekord świata w najdłuższym życiu - mianowicie 122 lata i 164 dni.Oto tylko kilka faktów z życia długowiecznej kobiety:

Jeanne przyłapała budowę wieży Eiffla w dojrzałym wieku 14 lat.

W pewnym momencie Jeanne umawiała się z Van Goghiem (tak, tym Van Goghiem) i później opisała go jako: "Był brudny, źle ubrany i ponury". Jeanne mówiła w ten sposób na cześć obchodów stulecia artysty i, najwyraźniej, była to jeszcze dość pochlebna charakteryzacja. Aż strach sobie wyobrazić, co ona naprawdę o nim myślała!

W wieku 85 lat ćwiczyła szermierkę, a 15 lat później jeździła na rowerze.

W wieku 114 lat wystąpiła w filmie, a w wieku 117 lat rzuciła niezdrowy nałóg palenia papierosów. Nie zrobiła tego jednak na polecenie Ministerstwa Zdrowia czy pod wpływem komunikatu społecznego, ale dlatego, że miała dość proszenia o światło, bo do tego czasu ledwo widziała.

Gdy Jeanne miała 90 lat, podpisała umowę z 47-letnim prawnikiem o imieniu Raffri. Aby odziedziczyć dom Jeanne, która nie miała spadkobierców, musiał płacić jej czynsz. Dom był wart tyle, ile musiał zapłacić w ciągu 10 lat. Ale widocznie los polubił złośliwą staruszkę, więc wyszło na to, że Raffrey płacił czynsz przez 30 lat i zmarł przed Jeanne. Zgodnie z warunkami umowy, wdowa po nim kontynuowała wypłaty po jego śmierci.

Gdy Jeanne skończyła 120 lat, zapytana o to, jak będzie wyglądała jej przyszłość, odpowiedziała: "Bardzo krótko. I, jak zawsze, miała rację!

A na koniec kilka powiedzeń Madame Calmont, które z pewnością poprawią Wam humor:

"Mam tylko jedną zmarszczkę i siedzę na niej".
"Jestem zakochany w winie".
"Sto lat temu nie byłem młody".

Osobiście bardzo przypomina mi uroczą i dowcipną Fainę Ranevską! A co z tobą?

Autor: Elena Mishina Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze