O najmądrzejszym człowieku na świecie

Ciekawe pomysły /. Historie z życia wzięte


Kim Ung-Yong to urodzony w Korei geniusz, który został uwieczniony na kartach Księgi Rekordów Guinnessa jako najmądrzejsza osoba na świecie. Jego IQ wynosi 210, a ludzie z IQ powyżej 140 są już uważani za geniuszy.

Kim Ung-Yong urodził się w marcu 1962 roku. Chłopiec rozwijał się ponad swoje lata. Miał zaledwie pół roku, gdy zaczął mówić, a w wieku trzech lat potrafił już mówić po koreańsku, japońsku, niemiecku, angielsku i portugalsku. Jeden miesiąc to wystarczający czas, aby nauczyć się nowego języka. Doskonale radził sobie jednak także z matematyką. Już w wieku 5 lat potrafił rozwiązywać złożone równania różniczkowe. Pisał też wiersze i był dobry w rysowaniu.

W wieku 8 lat otrzymał stypendium NASA i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Kolorado w wieku piętnastu lat Koreańczyk uzyskał tytuł doktora fizyki i rozpoczął pracę naukową.

W 1978 r., po podjęciu decyzji o przejściu z fizyki na inżynierię lądową, wrócił do Korei, aby zrobić drugi doktorat. Od 2007 r. wykłada na uniwersytecie wojewódzkim i nadal prowadzi badania naukowe. Opublikował ponad 90 prac naukowych.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on