Jednym z najczęstszych komentarzy na temat branży fryzjerskiej jest to, jak drogie są usługi fryzjerskie. Ale przeciętny stylista nie zdziera z Ciebie pieniędzy, pobierając 20-60 dolarów (w zależności od regionu) za strzyżenie. Niektóre z wydatków obecnych w przeciętnym salonie fryzjerskim mogą Cię zaskoczyć.

Należy zauważyć, że poniższe dane pochodzą z jednego salonu, a zatem są niepotwierdzoną reprezentacją kosztów w szerszym ujęciu. Nie oznacza to, że Twój stylista sprzedaje Ci pieniądze na strzyżeniu - oznacza to jedynie, że jego wydatki mogą być wyższe niż te wymienione tutaj. Te dane pochodzą od kobiety, która mieszka i prowadzi swój biznes w mieście liczącym około 200 000 osób w samym środku kraju. Oczywiście, wydatki na salon fryzjerski w innych częściach kraju będą wyższe, podczas gdy w innych będą niższe. Ale te są od około tak przeciętnego stylisty, w około tak przeciętnym mieście, jak to tylko możliwe. Dzierżawi ona mały salon studyjny i prowadzi swój własny biznes poza studiem. Tak więc, dzieli różnicę pomiędzy stylistką, która jest zatrudniona przez właściciela salonu, a taką, która posiada swój własny biznes z własnym budynkiem.

Dla celów tego artykułu, mamy zamiar mówić tylko o strzyżenia włosów. Byłby to znacznie dłuższy artykuł, aby dostać się do ogromnych i różnych wydatków usług chemicznych, i wszystko, co wiąże się z tym. Na razie trzymamy się tego przy strzyżeniu.

Edukacja

Zaskakująco, szkoła kosmetyczna nie jest tania. Licencjonowany kosmetolog jest zobowiązany do ukończenia 2100 godzin nauczania i doświadczenia klinicznego przed ukończeniem szkoły i zdaniem egzaminu State Board Cosmetology Examination. Potrzeba około 15 miesięcy szkoły kosmetologicznej w pełnym wymiarze godzin, aby spełnić te wymagania. Ostateczne koszty szkoły w stanie takim jak Iowa wynoszą około 18 000 USD, które są często finansowane przez pożyczki studenckie, spłacane co miesiąc.

Miesięczny wydatek: 295 dolarów

Czynsz i media

Niektórzy styliści fryzur pracują dla firmy lub osoby, i są wypłacane prowizji lub wynagrodzenia. Inni pracują dla siebie i płacą opłatę za wynajem krzesła, opłatę za wynajem studia, albo kupują lub wynajmują swoją własną nieruchomość. W każdym razie, budynek, który jest odpowiednio wyposażony i licencjonowany przez państwo regulacji dla usług fryzjerskich jest wymagane i jest największym miesięcznym wydatkiem. Niektóre opłaty za wynajem obejmują media, produkty, lub korzystanie z urządzeń. Wszystko to różni się w zależności od sytuacji. Typowa opłata za wynajem studia obejmuje coś takiego jak: woda, śmieci, ciepło, i elektryczne media, korzystanie z dwóch zlewów, dwa hydrauliczne krzesła do stylizacji, dwie stacje do stylizacji, szafka, i suszarka do włosów kaptur z krzesłem.

Miesięczny wydatek: $1,200

Licencja i ubezpieczenie

Utrzymanie ważnej licencji kosmetologicznej jest bardzo ważne i stanowi wymagany wydatek dla każdego stylisty i właściciela salonu. Licencja salonu ($80) oraz oddzielna indywidualna licencja kosmetologiczna ($60) jest wymagana do odnowienia co drugi rok. Aby kwalifikować się do odnowienia licencji w Iowa, musisz ukończyć 8 godzin kształcenia ustawicznego i uiścić związane z tym opłaty. Niektórzy uczęszczają na więcej niż wymagane 8 godzin, ale na potrzeby tego artykułu, uwzględniono tylko wydatki związane z wymaganymi godzinami. W ciągu dwóch lat, stylista wyda około 250$ na kontynuację edukacji i odnowienie licencji.

Dodatkowo, ubezpieczenie jest ważne, aby pokryć zobowiązania w salonie. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć podczas strzyżenia włosów i ważne jest, aby być objętym ubezpieczeniem w razie wypadku, kradzieży, pożaru lub klęski żywiołowej. Roczny koszt ubezpieczenia to około 250 dolarów.

Miesięczne wydatki: $31,25

Narzędzia do strzyżenia włosów

Jednym z powodów, dla których ludzie myślą, że fryzury są zbyt drogie jest to, że "wszystko, co jest wymagane to grzebień i nożyczki". W rzeczywistości jest to trochę bardziej skomplikowane. Każdy stylista ma kilka par nożyc, których potrzebuje do wykonywania swojej pracy. Trwają one od 2 do 5 lub więcej lat, w zależności od nożyc, tego jak często trzeba je ostrzyć i jak często są używane. W ciągu pierwszych czterech lat, stylista może spodziewać się wydać około 1200 dolarów na nożyce do włosów i 600 dolarów na maszynki do strzyżenia i akcesoria. Styliści co najmniej raz w tygodniu wymieniają też pudełka z żyletkami.

Miesięczny wydatek: 77,50$

Materiały na zaplecze

Jeśli zamierzasz się ostrzyc, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz chciał, aby była ona umyta i wystylizowana. Wymaga to użycia produktów i materiałów "backbar". Materiały z zaplecza to produkty i narzędzia używane przez stylistę do mycia i układania włosów podczas usługi strzyżenia (szampon, odżywka, produkty do stylizacji, ręczniki, peleryny, itp.), jak również niezbędne środki odkażające wymagane przez państwo. Nikt nie chce wyjść z salonu wyglądając nieświeżo. Również godne uwagi są wydatki na pranie, aby umyć ręczniki i peleryny regularnie.

Miesięczne wydatki: $113.00

Narzędzia do stylizacji włosów

Stylizacja włosów nie może się obyć bez narzędzi do stylizacji. Jak każdy, kto poszedł z drogi, aby uzyskać najwyższej klasy narzędzia wie, profesjonalne suszarki do włosów, prostownice, lokówki, szczotki i grzebienie są drogie. Profesjonalna jakość produktów jest ważna, ponieważ muszą one być w stanie wytrzymać trudne, powtarzające się codzienne użytkowanie. Oczywiście, niektóre z nich wytrzymują dłużej niż inne. W ciągu czterech lat, stylista może spodziewać się wydatków na gorące narzędzia i sprzęt do stylizacji włosów w wysokości co najmniej 1000 dolarów.

Miesięczne wydatki: $20.83

Całkowite miesięczne wydatki

A więc, dodajmy to wszystko do siebie. Należy pamiętać, że miesięczne wydatki zawarte na tej liście są minimalne i dotyczą tylko strzyżenia. Jeśli stylista wykonuje jakiekolwiek inne usługi, takie jak woskowanie, parafina, farbowanie, trwała ondulacja, inne usługi chemiczne lub oferuje produkty detaliczne na sprzedaż, koszty wzrastają. Ta lista miesięcznych wydatków nie zawiera również drobnych dodatków w salonie, takich jak kawa, wino, wystrój, prenumerata czasopism i inne różne koszty.

Całkowite miesięczne wydatki: 1 737,58 dolarów.

Dlaczego fryzury kosztują tak dużo?

Rozbijmy teraz ten miesięczny koszt 1 737,58$ tak, aby miał on sens na poziomie fryzura po fryzurze. Jeśli stylista pracuje 40 godzin tygodniowo, a my zakładamy, że w miesiącu są 4 tygodnie, to daje to 160 godzin w miesiącu. Dzieląc miesięczny koszt przez 160, otrzymujemy kwotę pieniędzy, jaką kosztuje posiadanie podstawowych materiałów i narzędzi do strzyżenia na godzinę.

Obcięcie włosów na godzinę kosztuje stylistę 10,86$.

Aby osiągnąć zysk i zabrać do domu pieniądze na życie, stylista musi przynieść więcej niż 10,86$ za godzinę. Na każde strzyżenie męskie lub dziecięce potrzeba 20-30 minut, a na damskie 30-60 minut. Obejmuje to czas mycia i układania włosów, omawianie produktów i dbanie o zadowolenie klienta.

Aby jeszcze bardziej to rozłożyć. Załóżmy, że męska fryzura kosztuje 20$, a damska 30$. W ciągu dwóch godzin pracy stylista może zarobić około 70$, czyli 35$ na godzinę. 35$ minus 10,86$ kosztów operacyjnych daje mi 24,14$ "zysku" za godzinę. Należy jednak pamiętać o wszystkich dodatkach, które nie zostały uwzględnione w powyższych danych, takich jak wystrój, kawa, prenumerata czasopism, system rezerwacji online, koszty strony internetowej, wydatki na telefon, koszty reklamy, materiały marketingowe (wizytówki, broszury, itp.) i inne różne wydatki wychodzą z tego 24,14$ zysku. Nie wspominając o podatku dochodowym i podatkach od sprzedaży, które muszą być zapłacone, oraz niezliczonych godzinach, które styliści spędzają wykonując papierkową robotę, aktualizując swoje strony internetowe, kupując materiały eksploatacyjne, zwracając e-maile, ustalając terminy spotkań i inne różne zadania, za które nie są wynagradzani.